Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 7.

Na spaní za zvuků bouřících vln si člověk zvykne rychle, na skvělou snídani a protažení na pláži ještě rychleji. Na snídani padlo rozhodnutí, že odtud jen tak neodjedeme a zůstaneme alespoň o den déle. Plně obsazený hotel nám tento plán zkazil a my se se smutkem museli sbalit.

Lehce po jedenácté jsme vyrazili z hotelu směr Sevilla. Z mapy jsme v rychlosti odhadli, že TET bude zase pokračovat převážně po silnicích, ale to byl omyl. 

Poměrně rychle jsme sjeli na rychlé polní šotoliny, plné menších i větších děr, občasného bahna a velkých louží. Všude kolem nás byly stovky větrných elektráren. 

Slušné překvapení nás čekalo u městečka Chiclana de la Frontera. TET ho objíždí z východu po hliněných a hodně vymletých cestách, které jsou za deště či krátce po silnější dešti nesjízdné. My měli kliku a jeli tam několik dní po dešti, takže se hluboké louže a pásy bahna daly objet. Jedem úsek je tam velmi komplikovaný, jde o prudký sráz s metr hlubokými výmoly, kde je to těžší i za sucha. 

Po tomto složitějším úseku následoval krásný průjezd borovicovým lesem, na pohodových písčitých cestách. 

Poslední překvapení nám TET přichystal za Jerez de la Frontera, kde vede podél řeky Rio Guadalquivir zemědělskou, intenzivně zavlažovanou krajinou. Když navigace ukázala, že další odbočka je za 29 km, nechtěli jsme tomu věřit. Nelhala a navíc na těch 29 km byly tak 3 mírné zatáčky. Takže jsme po téměr hladké široké šotolině bezpečně frčeli 100-110 km/hod a zpomalovali nás jen čápi, kteří před námi těžce a pomalu vzlétali.

Rychlostní průměr na tomto úseku téměr jistě nepřekonáme. 

Před příjezdem do Seville jsme zapomněli odbočit a když jsme to zjistili, měli jsme s Petrem spor, zda se dá pokračovat dál či ne. Ja tvrdil že ne, a tak jsem se rozdělili s tím, že se ukáže. 

Ukázalo se, že Petr měl pravdu, šlo to projet “rovně”, zatímco ja si to vzal delší, ale horší trasou po TET, která končila bahnitým peklem, kde jsem ze sebe a motorky udělal kouli bahna. To je tak, když člověk neposlechne staršího kamaráda 🙂

(225km, Hotel Sercotel Doňa Carmela, Sevilla)

Tvůj komentář