Rubriky
czech-trails

Off-road kolem Prahy – říjen 2023

Velký okruh kolem Prahy dokončen. Užijte si ho!

říjen 2023
Velký okruh kolem Prahy

Kolem Prahy vede TCT, ale jen se kolem ní lehce mihne. A to je škoda, protože kolem Prahy je spousta hezkého ježdění. Když jsem tu před časem napsal o offroad okruhu kolem Prahy na Facebook, dost lidí to považovalo za nemoudrý nápad. A jejich argumenty měly racionální jádro. Nechal jsem to uzrát a natrasoval „Velký okruh kolem Prahy“ – je 2-3x delší než původní, obkružující Prahu ve větší vzdálenosti než ji dnes míjí TCT.

Trasa je zvolena pro pohodový výlet na velké adventure motorce, bez nečekaných záseků a překvapení. Případné těžší úseky za většího mokra je možné objet.

Trasy jsou vedeny co nejvíce mimo obydlí (u Prahy méně, dál od Prahy téměř vždy), žádné zákazové značky, minimum závor, mimo národní či přírodní parky. Inspirací pro tuhle legraci je Trans Czech Trail, a pro níže uvedené trasy platí stejná pravidla, doporučení, rady a chování, jako pro TCT. Určitě si je přečtěte, zajistíte tak dlouhodobou průjezdnost těchto tras.

Buďte ohleduplní k ostatním lidem i přírodě!

Trasováno převážně za sucha na KTM 890 Adventure + E09 a BMW GS1200. Průměrně zkušený jezdec trasu zvládne bez problémů. Za sucha průjezdné i na 30/70 a 50/50 pneu jako Mitas E-07, Anakee Adventure apod. Po dešti jsou některé úseky horší, typicky tam, kde je kluzký podklad, bahnitá stopa ve sklonu, trasa těsně kolem pole nebo trávnatý úsek. V takovém případě doporučuji více špuntů (Mitas E-09, TKC 80 apod).

Východní část

Červen 2023, lehce přes 160 km, více než 75% offroad.

Vede lehkým terénem, žádná překvapení, vhodná pro velké adventure motorky. Za sucha sjízdná na 30/70 pneu. Za mokra lepší špunty pomohou.

Soubory ke stažení:

Západní část

Vede lehkým terénem, žádná překvapení, vhodná pro velké adventure motorky. Za sucha sjízdná na 30/70 pneu. Za mokra min 50/50 pneu nutné, doporučuji 70/30 a více offroad pneu.

Soubory ke stažení:

Jižní část

Vede lehkým terénem, žádná překvapení, vhodná pro velké adventure motorky. Za sucha sjízdná na 30/70 pneu. Za mokra min 50/50 pneu nutné, doporučuji 70/30 a více offroad pneu. Více než 80% offroad.

Soubory ke stažení:

4 reakce na „Off-road kolem Prahy – říjen 2023“

Thank you, nice tracks! Did the first part on a 250, sadly broke my shift lever near Mečeříž so had to abort. Will continue after I did the repairs!

Tvůj komentář