Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Cesta zpět a bonusy

Od začátku jsem plánoval, pokud nenastanou nečekané události, dojet zpět do Prahy po ose. Rychlý dálniční přesun na „dodělání“ pneumatik. V pondělí 1.4. ráno jsem vyrazil z Porta a čekalo mě přes 2500 km až do Prahy. Očekával jsem, že to pojedu dva až tři dny.
První dopoledne bylo krušné. Chtěl jsem jet v Portugalsku po jiné dálnici než směrem do Porta, takže jsem do Španělska vyrazil po A-75 přes nenápadné pohoří Sierra Cabrera Baja. Cesta to byla moc pěkná, ale vedla až do 1500 mnm, kde byl sníh i na dálnici, déšť se sněhem a kruté 2℃. No vymrznul jsem pěkně.
Až do Burgusu se cesta držela nad 700 mnm a teplotou pod 10 stupni. Až dál jsme klesli do nížin a příjemných 16 stupňů.
Na jedné z pump mi ve větru odletěl špunt do ucha, takže jsem se u San Sebastianu zdržel hledáním otevřené lékárny (což bylo o Velikonoční pondělí složitější než jsem čekal) a kolem 21:30 jsem dorazil do B&B HOTEL Périgueux Boulazac asi 100km východně od Bordeaux. Prima motel s téměř privátním parkovištěm. Ujel jsem asi 1250 km za 13 hodin.
Ráno jsem vynechal snídani a kolem 8:30 už seděl na motorce s plánem to zkusit dnes dotáhnout až do Prahy. Cesta ubýhala rychle a taky jsem věděl, že už nemusím tolik šetřit už tak dost sjeté gumy. Sice na nich 1250 km tempem 130-150km/h bylo znát, ale ne tolik, kolik jsem se původně bál.

Ráno bylo kolem 9 stupňů, nenápadná vrchovina Monts Domes přinesla déšť a další snížení teploty, ale už kolem poledne jsem jel opět ve sluníčku a příjemném teple. Cesta ubíhala rychle hlavně na francouzské dálnici, byl tu malý provoz a málokdy jsem musel zpomalit pod 140 km/h.
V Německu provoz prudce zhoustl a kolem Karlsruhe jsem se musel proplétat asi 10km zácpou, ale po odbočení na A6 už to bylo lepší.

316 km bez odbočky (ve skutečnosti + dalších asi 150km až do Prahy) jsem tento výlet na navigaci ještě neměl.

Odhad příjezdu od Waze byl dost přesný, domu jsem dorazil v 22:05, kupodivu docela v pohodě, zrelaxovaný a bez výrazné únavy. Ta na mě padla až druhý den.

Mitas E-09 Dakar po 6500 km výletu, z toho tak 2400 offroad a 2500 velmi rychlé jízdy po dálnici dopadly takto. Rozhodně se na ně nemohu stěžovat

Bonusy

První video je krátký sestřih z cesty zpět.

Druhé video je nezkrácený průjezd části trasy 3. sekce ACT Portugal.

A na závěr celý trip v jednom delším videu

Tvůj komentář