Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 6.

U Sergeye v MotoBoxu jsme se domluvili trochu netakticky už na 9:30, takže namísto klídku jsme museli poprvé všechno sbalit na moto, k tomu přihodit věci, které nám Jarda pošle s motorkou Motoboxem do Pisku a vyrazit předělat stojánky.

Spolehlivý Sergey už na nás čekal, servis nám domluvil u kamaráda motorkáře v servisu za rohem. Montáž nových stojánků byla za hodinu hotová, ještě jsme doplnili chybějící šroub na držáku kufrů a mohli jsme vyrazit směr Portugalsko.


Po včerejším maratónu jsme si dali volnější režim, jinou – ale pořád super cestou – jsme dorazili do Ronda, kde jsme se projeli, vyfotili si ikonické pohledy na skálu a most přes ní a po silnici v klidu dojeli až do Los Barrios, kde jsme se napojili na TET přesně tam, kde jsme ho den předtím opustili. 

Až do Algecíraz to bylo po silnici a už jsme si zoufali, že až do hotelu Tarify dojedeme po asfaltu. Ale mýlili jsme se. Za Algecíraz TET zabočil blíže k pobřeží a po úžasné cestě po vrcholech pobřežních skal jsme dojeli až k Tarifě. Cestou jsem poprvé viděli Afriku, zejména výhled od větrníků na Cerro del Tambor je úžasný. Je to nejužší místo Gibraltarského průlivu. 

Cestou mě postihla drobná nepříjemnost – na jedné z nerovností mi spadnul pravý kufr. Nasadil jsem ho a po menším zajištění jsme jeli dál. Čekal nás místem, servisem i vizuálně úžasný hotel Arte Vida přímo na surfařské pláži asi 6 km od Tarifa. 

Po ubytování, sprše a lehkém oddechu jsme vyrazili nalehko na moto do Tarify na jídlo. Po skvělé Paella k večeři jsme došli na poloostrov Isla de Las Palomas, který je nejjižnějším bodem kontinentální Evropy. Vstup na poloostrov byl zavřený, netušíme zda to bylo tím, že již byla tma, nebo je zavřený trvale. 

(277km, Hotel Arte Vida, Tarifa)

Tvůj komentář