Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 3.

Vyjeli jsme západně od Malagy, na horu El Cascajal, hezká asfaltka na výhled na celé pobřeží a za ideálních podmínek až na Gibraltar a Afriku. (36.61285° N, 4.62579° W)

Pak jsme přejeli do malé vesnice Venta Los Morenos, kde jsme u pumpy dali kafe a jeli blbnou na zříceninu věže či hradu, který je nad vesnicí. Zábava, ale hlavně pro naše KTM se špunty. I prudký výjezd hned na počátku příjezdové cesty nebyl ušetřen (bohužel bez videa).

Odtamtud jsme se přesunuli k pohoří Sierra Prieta, které jsme první ze západu objeli po prima serpentinách a následně snadném offroadu, až jsme skončili na místě zvaném Puerto Martinez. Z Petrem jsme během přestávky si dali krátký technický singletrek a já si tam zaskákal. K mému překvapení jsem přeskočil více než 5 metrů širokou asfaltku. Trochu je to vidět na videu.

Pak jsme jeli na nevyzkoušenou cestu po úbočí Sierra Prieta, která byla boží. Z výšky několika set metrů se nám za každou zatáčkou otevíraly další a další výhledy na celé údolí a okolí hory, nastoupili jsme postupně na 1000 mnm  a nadšeni se vrátili dolů. Nádherná cesta i pro začátečníky, za sucha snadno průjezdná i pro 30/70 pneu.

Následovala pauza u pumpy a návrat do Malagy. Hezkých 200 km za pěkného počasí.

(190km, Apartamentos Bajondilos, Torremolinos)

Tvůj komentář