Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 5.

První den bez Lisého party a my musíme čekat v Malaze na delší stojánky. Vypadá to, že by dnes měly dorazit, takže montáž ve středu začala vypadat reálně. Rozhodli jsme se napojit severně od El Burga na španělských TET a dojet až do Gibraltaru. 

Odjezd nám malinko zdržel Jarda, kterého jsme vzali na první část cesty do El Burga po silnici a pak už nastoupili na TET 25 část a tím započít naši TET/ACT cestu po Španělsku a Portugalsku.

ES TET úsek 25 je jižní varianta TETu v Andalusii a jižním Španělsku, který obchází Malagu a pokračuje kolem Gibraltar do Tarifa – nejjižnějšího bodu kontinentální Evropy.

My jsme na TET nastoupili severně od El Burga, kde byly celkem nenáročné šotoliny, které po pár kilometrech přešly na silnici. A po silnici jsme jeli až na krátké vyjimky dalších asi 40 km kolem Ronda (což je veliká turistická atrakce).

Jde o hodně kopcovitý terén, kde jsou krásné serpentyny a když už to nešlo offroad, zážitek na silnici byl skvělý.

Asi 20 km za Ronda jsme sjeli na lesní cesty, které vedly po úbočích, občas sjely do hlubokého údolí a vyjeli zase nahoru. Většinou snadné úseky, občas  středně obtížné s bahnem. V půlce se delší dobu jede přes úseky, kde před lety řádil požár a spadané stromy nás v jednom místě zastavily. Přeskákat 70cm vysoký kmen jsme neměli odvahu. Šlo to objet přes vrcholovou cestu asi 300m zpět, takže žádný problém. 

V této části TET je minimum možností na tankování a občerstvení, ale ty 3-4 hodiny se to dá vydržet. Sjezd z hor dolů už byl zase po krásné silnici až k Algecíraz. My jsme TET opustili u Los Barrios a odbočili na Gibraltar, který jsme obkroužili kolem dokola a pokochali se i výhledem seshora. Pozor, bez pasu se tam nedá dostat, Gibraltar patří UK, které už není v EU. 

Rychlá večeře u Burgerkingu nás nasytila před cestou zpět do Malagy po pomalejší, neplacené dálnici podél pobřeží. Za 2 hodiny jsme byli zpět, po celkem 449 km cesty, z toho přes 100 offroad.

(449km, Apartamentos Bajondilos, Torremolinos) 

Tvůj komentář