Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 10.

Z Taviry jsme vyrazili ještě před 10 ranní, po skvělé snídani. 

Čekal nás první den pouze v Portugalsku. Vrátili jsme se na ACT section 5 u městečka Fonte Salgada a pokračovali až do křízení ACT a TET section 5. Zde jsme najeli na portugalský TET a zůstali na něm celý den. 

Petrovi se povedl podobný kousek s kuframa jako mě předchozí den, tentokrát si ale za cíl vybral mé kufry. Kriega vyhrála, LoneRider se trochu ohnul a utrhl se jeden bocni chránič. Trocha sekundového lepidla to spravila.

Tato část TET, vlastně konec sekce 5, je ve znamení prudkých výjezdů, prudkých sjezdů a desítek menších i větších brodů. Velká část po středně náročných, nepříliš čistých a kamenitých cestách, výjezdy byly středně až docela náročné (pro naložené adventure moto a středně zkušené jezdce). Důležité je, že TET jedeme v protisměru a některé výjezdy jsou jako sjezdy snažší (ale to platilo i opačně pro náš směr).

Na začátku jednoho z výjezdů jsem se snažil zapnout kameru, moc jsem zpomalil,chcíplo mi to a motorku jsem odložil. Naštěstí zase v malé rychlosti a bez následků. 

Oběd jsme si dali v Snack Baru Miramar (37.30161° N, 8.10111° W), ke kterému jsme přijeli fantastickým (a středně náročným) výjezdem,  na 1.2 km převýšení 400 metrů. Bohužel jsem nespustil kameru a v kopci už to nešlo. Navíc nám v jednom z horších míst výjezdu zpestřili obtížnost starší turisté, poněkud vyděšení z toho, že se stejnou cestou jako oni řítí dvě motorky.

Po obědě jsme dva výjezdy vynechali, shodou náhod byly hned po sobě. První (37.29291° N, 8.19140° W) byl z našeho směru příkrý (což není takový problém), ale byl dost rozbitý a kulminoval před koncem. Šlo ho snadno objet 500m dlouhou zajíždkou

Druhý (37.29791° N, 8.20810° W) byl  hodně rozbitý a my se rozhodli ho neriskovat. Objíždka byla náročnější, trvala asi 30 minut a tak polovinu jsme jeli po cestách, kde roky nešlápla noha a na mapě bylo prázdno. 

V pozdním odpoledni, po celém dni v náročném offroadu, se rozhodujeme zamířit k pobřeží a odpočinout si. Na další 2 noci jsme zamluvili apartmán s venkovním vyhřívaným bazénem. 

Na večeři odjíždíme do doporučené plážové restaurace ve městě a stálo to za to.

Důležitá poznámka pro další dny – kufry drží a nepadají.

(198km, Atalaia Sol Aparthotel, Lagos)

Tvůj komentář