Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 11.

Day off v Lagosu. 

Lagos (tento portugalský) je  historickým centrem portugalské doby objevů, častým domovem Jindřicha Mořeplavce, historickou loděnicí a svého času centrem evropského obchodu s otroky. 

Lagos v Nigérii byl možná pojmenován podle něj, protože v 15. století byl Lagos v Portugalsku hlavním centrem portugalských námořních výprav po africkém pobřeží.

Já většinu dne pracuju a dobrovolně jsem se nominoval na praní, Petr vyrazil s kamarádenm ze studií, co tu nedaleko bydlí, na výlet. Já vypral, vysušil a nastříhal video ze dvou dnů. Už mám zpozdění “jen” 4 dny.

Po mém odpoledním callu jsme vyrazili na mys Ponte da Piedade,kde jsou ohromující útesy. Nad nimi vybudovali síť chodníčků, takže je možné vše pozorovat pohodlně a v relativním bezpečí.

Podle hodnocení Google jsme našli docela dobrou mexickou restauraci hned na kraji centra. Po jídle jsme tedy zvládli i krátkou procházku městem a viděli jsme “vše podstatné”: hradby, náměstí s bývalým tržištěm otroků, křivolaké uličky s množstvím restaurací a barů. 

Večer diskutujeme další cestu, a protože chceme jet přes Lisabon, zůstáváme na TET. I když máme obavy z náročnosti trasy, po zkušenosti předchozího dne.

(Atalaia Sol Aparthotel, Lagos)

Tvůj komentář