Rubriky
ACT TET Španělsko Portugalsko

Den 12.

Z Lagosu se vracíme se kousek zpátky, do městečka Monchique, cestou se zastavujeme na závodním okruhu Portimao, kde zrovna začínají přípravy na víkendový závod MotoGP. V Monchique nastupujeme na TET a začínáme snadným, asfaltovým výjezdem na nejvyšší bod TET sekce 5, na 902m vysoký Foia Peak.

Sjezd byl snadný a celý den ukázal, že naše obavy z náročnosti TET byly zbytečné. Tato část TET sekce 5 je méně kopcovitá, většina cesty vede po snadných, jen docela prašných cestách. 

Mezi Odeceixe a vesnicí Saboia jsme skoro hodinu projížděli nedávných spáleným lesem, dvě celá údolí úplně černá.
V Sovoia jsme našli jedinou otevřenou kavárnu a dali si jednoduché bagety a nějaké pití. Já jsem zjistil, že USB konektor pod sedačkou není USB-C a zbytek dne se trápil (a bohužel ne první den) s občas nefungujícím bezdrátovým dobíjeném telefonu. 

Krátce po obědě, na snadné cestě podél řeky jsem měl lehký pád v písčité zatáčce. Na výjezdu z pravoúhlé zatáčky jsem na písku dostal smyk na obě kole a poměrně lehce jsem sklouzl na zem.

Odnesl to pravý kufru, který se trochu ohnul o moji botu (což nebyl problém), ale hlavně se ohnul a povolil zámek držící kufru na “lešení” na motorce. Trochu se mi začal povolovat i zámek na levém kufru, tak jsem je přivázal k sobě gumicukem. 

Ten vydržel asi 10 km a na menším hopu byly oba kufry dole. Nandali jsme je zpět a připevnili dvěma popruhy. Vydrželo to dalších 15 minut, do výmolu. Chvilku trvalo je najít v okolním roští. Třetí pád už celkem na rovném povrchu nás donutil najít lepší upevnění a celkem 4 popruhy už drželi kufry pevně a spolehlivě. Přesto jsme pomalu dojeli asi 15 km na silnici a po ní se vydali do hotelu.

Cestou jsem se stavili na pumpě natankovat a umýt motorky. Odpolední bahnité přejezdy a 2 dny prachu zvýšily cenu umití na 3 EUR na motorku. Prostě pod 3-4 minuty to už umýt nejde, to bahno drží víc a víc.

V hotelu jsem se hned vrhnul na opravu kufrů, což mi zabralo asi 2 hodiny, během kterých se Petr v klidu stihl vysprchoval, najíst a ještě udělat lekce v Duolingu.
Já byl rád, že jsem se dostal do 9 večer k psaní deníku. Kdy budu střihat videa nevím, ale dnes asi ne ;-).

(220km, HS Milfontes Beach, Vilo Nova de Milfontes)

Tvůj komentář